Obchody Dnia Ziemi w Gminie Chełm. 

         W dniu 20 kwietnia 2007 roku w Zespole Szkół im. Romualda Traugutta w Uhrze odbyło się uroczyste podsumowanie Dna Ziemi w Gminie Chełm. Miało ono na celu zaktywizowanie dzieci, młodzieży i nauczycieli oraz zachęcenie do podejmowania prośrodowiskowych inicjatyw i pogłębiania wiedzy o naszej  planecie. Organizatorzy: Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Chełma, Urząd Gminy Chełm, Stowarzyszenie Lokalna Akcja na Rzecz Środowiska Ziemi Chełmskiej, Zespół Parków Krajobrazowych Polesia z/s w Chełmie, Zespół Szkół w Uhrze przygotowali zajęcia warsztatowe, konkursy, wystawę prac i  nagrody dla laureatów.

         W programie uroczystości znalazły się: występy solistów, laureatów konkursu piosenki przyrodniczej dla oddziałów  przedszkolnych „Ziemskie śpiewanie”, wystawa prac plastycznych i„eko-scenki” parodiujące bezmyślne działania człowieka wobec środowiska. Rozstrzygnięto konkurs : plastyczny „Pomnik przyrody w najbliższej okolicy”,  konkurs pod tytułem „Przyrodnicze łamigłówki”oraz konkurs na opowiadanie: „Jeden dzień z życia ropuchy”.

         Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, opiekunowie podziękowania a szkoły sadzonki świerków .  

Oto listy nagrodzonych dzieci w poszczególnych konkursach 

Konkurs dla uczniów klas przedszkolnych „Ziemskie śpiewanie”: 

I miejsce zajęła: Weronika Dolińska –opiekun: Alina Czapka, Grażyna Prościńska

II miejsce zajęły: Aleksandra Palec-opiekun :Barbara Werner,

                          Weronika Suchonos –opiekun: Dorota Gruszka

III miejsce zajęła: Martyna Jankowska –opiekun: Barbara Werner

wyróżnienia otrzymali: Paulina Klimiuk –opiekun: Dorota Gruszka

Szymon Grajner –opiekun: Alina Czapka, Grażyna Prościńska

 

W konkursie dla uczniów klas III szkół podstawowych „Przyrodnicze łamigłówki” laureatami zostali: 

Aleksandra Bednarek-ZS w Zółtańcach; opiekun: Krystyna Drob

Greta Mielniczuk- ZS w Zółtańcach; opiekun: Krystyna Drob

Anna Pastuszak-SP Srebrzyszcze; opiekun: Ewa Jagiełło

Aleksandra Haczkiewicz- SP Srebrzyszcze; opiekun: Ewa Jagiełło

Sebastian Król-SP Okszów; opiekun: Anna Jaroszek

Patrycja Stelmaszczuk -SP Okszów; opiekun: Anna Jaroszek

Aleksandra Prokopiuk- ZS Strupin Duży; opiekun: Mariola Tryniecka

Katarzyna Kudelska- ZS Strupin Duży; opiekun: Mariola Tryniecka

Katarzyna Budzyńska- ZS Stołpie; opiekun: Kamila Dąbrowska

Daria Bielak- ZS Stołpie; opiekun: Kamila Dąbrowska

Krzysztof Lasota- ZS Uher; opiekun: Dorota Włochal

Klaudia Macegoniuk- ZS Uher; opiekun: Dorota Włochal

Rafał Gruszka- ZS Uher; opiekun: Dorota Włochal

Angelika Manaj-ZS Staw; opiekun: Mariola Dudkiewicz

Dawid Misiura- ZS Staw; opiekun: Mariola Dudkiewicz 

Laureatami konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych „Pomniki przyrody w twojej miejscowości i okolicy” zostali: 

Paulina Misiec-SP Okszów; opiekun: Grażyna Pawłowska

Anna Stachniuk -SP Okszów; opiekun: Grażyna Pawłowska

Dorota Marcinek- SP Okszów; opiekun: Grażyna Pawłowska

Magdalena Lewkowicz- ZS Uher; opiekun: Jadwiga Fedon- Czapla

Aleksandra Hul- ZS Uher; opiekun: Jadwiga Fedon- Czapla

Adrian Sieciechowicz- ZS Uher; opiekun: Jadwiga Fedon- Czapla

Inez Jamróz-SP Srebrzyszcze; opiekun: Irena Mariańska, Maria Adżman

Żaneta Weremko- SP Srebrzyszcze; opiekun: Irena Mariańska, Maria Adżman

Łukasz Tatysiak -SP Srebrzyszcze; opiekun: Irena Mariańska, Maria Adżman 

 

W konkursie dla uczniów gimnazjów „Jeden dzień z życia ropuchy” laureatami zostali: 

I miejsce- Monika Dzida- ZS Uher; opiekun: Alina Ożóg

II miejsce- Magdalena Mendel- ZS Stołpie; opiekun: Ewa Tywoniuk

III miejsce- Sylwia Kryń- ZS Żółtańce; opiekun: Edyta Błaszczuk

                   Kinga Klaser- ZS  Strupin Duży; opiekun: Jolanta Paszkiewicz  

Laureatami konkursu „Eko- scenki” zostali: 

I  miejsce- grupa teatralna z ZS w Uhrze

II miejsce- grupa teatralna z ZS w Żółtańcach

III miejsce- grupa teatralna z ZS w Srebrzyszczu