NARODOWE ŚWIĘTO
NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Uhrze  imienia Romualda Traugutta odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów 101  rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania o godzinie 11.11 „Mazurka Dąbrowskiego”.  Następnie
uczniowie z klas V-VIII oraz nauczyciele pani Agnieszka Grel oraz p. Wojciech Sahadel
przypomnieli o trudzie naszych przodków w walce o niepodległą Ojczyznę,
o prośbach i modlitwach kobiet, które zostawały w domach, gdy mężowie i synowie walczyli
z wrogami, o obowiązku wychowania młodzieży w duchu wiary i patriotyzmu.
Uroczystość zakończyła się wspólnym karaoke, podczas którego odśpiewano patriotyczne pieśni.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
W NASZEJ SZKOLE

Dnia 15 października 2019 r. w Szkole Podstawowej w Uhrze odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pań Alicji Dziurko, Renaty Adamek i Joanny Pietrykowskiej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli z ust zaproszonych gości: Księdza Proboszcza Kanonika Mariana Pasieki i Przewodniczącego Rady Gminy Chełm Pana Artura Kubackiego. Pani Dyrektor Anna Cichosz wręczyła nagrody i podziękowała nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

DZIEŃ PAPIESKI

Uroczysta akademia ku czci Świętego Jana Pawła II, papieża Polaka, odbyła się w Szkole Podstawowej w Uhrze w środę 17 października 2019 roku. Główny tematem Dnia Papieskiego było przesłanie ,,Wstańcie, chodźmy”. W przeprowadzonym projekcie pod kierunkiem pań Alicji Semeniuk i Beaty Kiełbasy chętnie uczestniczyła młodzież. Uczniowie zaprezentowali wzruszający montaż słowno- muzyczny, a śpiew ulubionych pieśni Jana Pawła II spowodował, że na sali zainteresowanie i wzruszenie objęło wszystkich od przedszkolaków po najstarszych uczniów i dorosłych. Współczesna młodzież i dzieci nie znają osobiście  sylwetki św. Papieża Polaka – tym bardziej cenne są wszelkie działania podejmowane w celu przybliżenia Jego nauczania i postaci. Obecność na uroczystości Księdza Proboszcza Kanonika Mariana Pasieki i słowa skierowane  do młodzieży zachęciły wszystkich do podejmowania kolejnych działań w ciągu roku szkolnego.


WYCIECZKA DO KAZIMIERZA
W dniu 25.10.2019 roku klasa VII uczestniczyła w wycieczce zorganizowanej przez wychowawcę do
KAZIMIERZA DOLNEGO NAD WISŁĄ.
 Uczniowie zapoznali się z historią miasta i okolicy.  Podziwiali zabytkowe budowle i wspaniałe widoki zakola Wisły. Odbyli rejs statkiem  po Wiśle.